İşe döndün mü? Öyleyse, bayram tatili hafızası muhtemelen hızlı bir şekilde kayboluyor. İsterseniz kahvaltı yemek ve gün batımına kadar sahilde kalmak, bir kez daha hafta sonu ile sınırlı olabilir.

İş Yerinde iyi Günler – Her Gün

Ancak, bu ipuçlarından herhangi birini izleyerek de iş yaşamınızda bir neşe ve sakinlik hissi yaratabilirsiniz (bir seferde 1 veya 2 deneyin). tarafından tavsiye edilenler, 2019’u şimdiye kadarki en iyi, stressiz bir yıl yapmanıza yardımcı olabilir.

İş Yerinde iyi Günler - Her Gün
İş Yerinde iyi Günler – Her Gün

Önceliklerini belirle

Ulaşılabilir önceliklerin bir listesini tutun ve giderken onları işaretleyin. Hepsi işle ilgili olmak zorunda değillerdir – arkadaşlarınızı ve ailenizi öncelikler olarak ekleyin ve bu ilişkilere zaman ayırın.

Kendinize iyi Davranın

Geçmiş hataların üzerinde durmaya çalışmayın ve suçluluğun üstlenmesini sağlayın. Çok az veya hiç fayda sağlamaz. Kendinizi affetmeyi öğrenin ve kendinizi pişman düşünceler düşünürken bulgundan çekecek teknikler bulmaya çalışın.

Algınızı kontrol edin

Bazen bize söylenenleri yanlış yorumlayabilir ve kişinin ima ettiğini düşündüğümüz şeye biraz aşırı duyarlı olabiliriz. İnsanlara şüphe avantajını sağlamayı deneyin ve güvenilir bir arkadaş veya meslektaşınıza söylenenleri almalarını isteyin.

Güçlü yönlerinizi tanımlayın ve kullanın

Kişisel güçlü yönlerinizi ve bunları en iyi nasıl kullanabileceğinizi düşünün. Lider, oynak, dürüst, meraklı veya orijinal misiniz? Öğrenmeyi seviyor musun? Orijinal misin? Takım çalışmasında iyi misin?

Akışına bırak

‘Akış’, neşe getiren ve zamanın hızlı bir şekilde geçtiği bir faaliyete ne kadar emildiğinde hissettiğiniz duygudur. Yaratıcılığı tetikler ve problemler yok olur. İşyerinde bir akış hissi elde etmek için beceri gerektiren zorlu, zevkli işlere bakın; Araştırmalar insanların kendilerini daha mutlu, daha yaratıcı, memnun ve daha iyi konsantre olabilmelerini sağlıyor.

Teşekkür ederim günlüğü tutun

Her gün sadece 5 dakikayı, iyi giden 3 şeyi ve neden yazdığını belirtin. Bu, zihinsel refahın kalıcı bir şekilde artmasına yardımcı olur.

Zaman ayırın

Mümkün olduğunda, insanların sizi acele etmesine izin vermeyin – çılgınca hareket hatalara ve strese neden olabilir. Durumla kendinizi yönlendirmek için zaman isteyin. İş yerinde, meslektaşlarınızdan, dikkatinizi vermeden önce bir işi bitirinceye veya bir şeyi düşünmeye başlayana kadar beklemelerini isteyebilirsiniz. Beklenmeyen bekletmeler için ödenek vermiş, erken ve düzenli randevulara gelin.

Kahve ve alkolü azaltın

Bazı insanlar güne uyarıcılarla (örneğin kahve) başlamaları ve günü alkol veya sakinleştiricilerle (örneğin uyku hapları ) bitirmeleri gerektiğini düşünürler, ancak yalnızca geçici bir rahatlama sunarlar ve herhangi bir problem çözmezler. Daha uzun süreli fiziksel ve zihinsel sağlık sorunları yaratabilirler . Bu sizin için geçerliyse, aradığınız etkiyi elde etmek için daha sağlıklı bir yol bulun.

Bir danışmana teşekkür edin

Hayatınızı, öğretmen veya büyükbaba veya büyükbaba gibi olumlu yönde etkileyenlere teşekkür mektubu yazın. Kişiyi ziyaret edebilir ve onlara mektubu okuyabilirsiniz. Bunu yapan insanlar, bir aydan uzun bir süredir ölçüle daha mutlular.

Sadece ‘hayır’ deyin

Yapmanız istenen bir şeyi yapmadan önce dikkatlice düşünün. Genellikle insanlar sadece başkaları tarafından kabul edildiğini hissetmek için görevler üstlenirler. Muhtemel herhangi bir stresle ya da pişmanlıkla uğraşmak yerine, makul olmayan ya da o sırada baş edebileceğinizden daha fazla isteklere ‘hayır’ deyin. Başkalarının onayına güvenip güvenmediğinizi kendinize sorun ve bunu güvendiğiniz birisiyle konuşun.

Önceki İçerikAkıl Sağlığı Sorunları için Yapılacaklar ve Yapılmayacaklar
Sonraki İçerikÇocuklar ve Akıl Sağlığı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz