KOAH, (kronik obstrüktif akciğer hastalığı) için bir kısaltmadır ve amfizem ve kronik bronşiti içeren bir grup ciddi akciğer hastalığıdır. Dünya çapında önde gelen bir hastalık ve ölüm nedenidir 

Hastalık tipik olarak sigara içilmesine bağlı bir hastalık olarak kabul edilir; ancak sigara içmeyenlerde de ortaya çıkabilir.

Dünya çapında, 40 yaş ve üstü yetişkinlerin yüzde 10 kadarı, kronik obstrüktif akciğer hastalığı veya (KOAH) ile uyumlu akciğer bozukluğuna sahiptir. Beklediğiniz gibi, bu akciğer rahatsızlığı sigara içenlerde, erkeklerde, yaşlı yetişkinlerde ve kalabalık kentsel alanlarda yaşayanlarda daha yaygındır.

Öksürük genellikle gelişen ilk semptomdur. Balgamla (balgam) üretkendir. İlk başta gelip gitme eğilimindedir ve sonra yavaş yavaş daha kalıcı hale gelir (kronik.)

KOAH'ın Tedavisi Nedir?

Nefes darlığı (nefes darlığı) ve hırıltı, ancak kişi ilk başta kendini gösterdiğinde (örneğin merdiven çıkarken) ortaya çıkabilir.

Sigara içmeye devam ederseniz, bu semptomlar yıllar içinde giderek kötüleşme eğilimindedir. Hasarlı hava yolları normalden çok daha fazla mukus üretir. Öksürük ve nefessizlik ile hırıltılı solunum, bir kişide göğüs enfeksiyonu olduğunda normalden daha kötü hale gelebilir.

Birçok KOAH vakası, akciğerlere ve hava yollarına zarar veren akciğer tahriş edicilerine uzun süre maruz kalmanın bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Neler Okuyacaksınız? →

Koah İlaçları

Bricanly piyasada en çok bilinen Koah İlaçlarından Biridir. Bricanly Şurup tıbbı, astım ve devam eden akciğer hastalıklarının tedavisinde kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Bu ilaç, doktorun önerdiği şekilde bazı hastalarda KOAH’ın (kronik obstrüktif akciğer hastalığı) uzun süreli tedavisi için kullanılabilir. Bricanly sadece doktor tarafından reçete edilmesi halinde diğer solunum problemlerinde kullanılabilir.

Önceki İçerikAğız Sağlığına Dikkat!
Sonraki İçerikSivilce (Akne)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz