Ortaklar, arkadaşlar ve aile ile sağlıklı ilişkiler kurmak sizin için iyidir. Ruh halinizi, zihinsel sağlığınızı ve sıhhatinizi geliştirir.

Onları korumak önemlidir. Zaman ve taahhüt alır. Hiçbir ilişki mükemmel değildir, ancak stresden daha çok mutluluk getirmesi önemlidir.

Sağlıklı ilişkilerin Sürdürülmesi için ipuçları

Sağlıklı ilişkilerin Sürdürülmesi
Sağlıklı ilişkilerin Sürdürülmesi

1. İstediğiniz şey hakkında net olun

Girişken iletişim, pasif veya agresif iletişimden daha net bir şekilde anlamanızı sağlar. ‘Size’ ifadelerini suçlayıcı ‘sen’ ifadeleri yerine kullanmayı deneyin.

2. Yanıldığın zaman özür dile

Bu, kaçınılmaz olarak meydana gelen ilişki bozulmalarının iyileşmesine yardımcı olduğundan gerçekten önemlidir.

3. Şefkatli olmak ve takdir etmek

İlişkiler bir süre sonra rutin hale gelebilir. Birlikte özel zaman ayırın ve sevginizi göstermeye devam edin. İşten sonra koltukta oturmak bile samimiyet göstermeye yardımcı oluyor.

4. İlişkiyi bir öncelik haline getirin

İlişkileri, işi, aileyi ve arkadaşları dengelemek zor olabilir. İşyerinde sınırları belirleyerek ve hayır demeyi öğrenerek iş-yaşam dengesi kurmanıza yardımcı olabilirsiniz – bu, ilişkinize zaman ayırmanızı sağlayacaktır.

5. Ortak çıkarlar geliştirmek

İkinizin de sevdiği hobileri bulmak, birlikte zaman geçirmenizi sağlar. Bu, birlikte bir gece dersi yapmak veya yeni bir spor yapmak kadar basit olabilir.

6. Kendiniz hakkında iyi hissetmek için çalışın

Kendinizi iyi hissetmek, ilişkilerinizi en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlar. İstediğinizi yapmak için zaman ayırmak yardımcı olabilir.

Sağlıklı arkadaşlıklar mutluluğunuzu ve benlik saygınızı korur , bu nedenle bir ilişki içindeyken arkadaşlarınızla iletişimde olmanız önemlidir.

Sağlıksız bir ilişkinin uyarı işaretlerinden biri, eşiniz nedeniyle zevk aldığınız etkinlikleri bıraktığınız zamandır.

7. İkinize de uygun çözümler bulun

Çatışma herhangi bir ilişkinin bir parçasıdır. Farklılıklarınıza ve benzerliklerinize hem saygı duymanız hem de kabul etmeniz esastır. İkiniz için de işe yarayan çözümler bulmak muhtemelen farklı zamanlarda uzlaşma gerektirecektir.

8. Gelecek için planlar yapın

Gelecek için birlikte planlar yaparak, ikiniz de uzun vadeli bir ilişki içinde olduğunuzu gösterirsiniz.

9. Aile zamanı

Bir aile olarak birlikte zaman bulmak zor olabilir, ancak düzenli olarak aile yemeklerini paylaşmanın birçok yararı vardır. Haftada bir aile yemeği bile herkese yetişme, bağlanma ve birbiriyle iletişim kurma şansı veriyor.

Önceki İçerikSağlıklı ilişkiler Kurmak
Sonraki İçerikİyi Ruh Sağlığı için ipuçları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz