Toplumda bakım yaparken nasıl dikkatli olabilirim?

Başkalarının önündeki hemşirelik, özellikle ilk başta, düpedüz korkutucu ve hatta utanç verici olabilir. Ancak, biraz güven, doğru yer ve uygun kıyafetlerle, hiçbir zaman çok büyük bir iş gibi görünmeyebilir.

Bazı kadınlar kamusal süreci biraz daha özel kılmak için omuzlarına ve göğüslerine küçük bir battaniye ya da şal asmayı tercih ediyor. Diğerleri gömleklerini veya kazaklarını kolayca çıkarmayı ve ardından bebeğin başını bir battaniyeyle kapatmayı tercih edebilir. Ayrıca, bebeğinizi emzirmek için beşik konumunda bir bebek askısı kullanabilirsiniz. Battaniye, şal veya askı kullanıyor olsanız da, bebeğinizin ağzının ve burnunun tıkalı olmadığından ve bebeğin nefes almak için yer olduğundan emin olun.

Dışarıda ve dışarıdayken, restoranlarda yemek yerken yalıtılmış bir kabin isteyebilirsiniz, bu sayede bir tür gizlilik bariyeriniz olur ve diğer kullanıcılardan uzak durabilirsiniz. Yerel alışveriş merkezinde alışveriş yapıyorsanız, “laktasyon odası” veya “laktasyon salonu” olup olmadığını sorun. Birçok insanın emziren bir anneye ev sahipliği yapmasının ne kadar hızlı olduğunu görünce şaşıracaksınız. Daha fazla mahremiyet isteyen anneler genellikle soyunma odalarında ve hatta arabada hemşire.

Hangi kıyafetler “kolay erişim” için en iyisidir?

Her yerde emzirmek gibi, hemşireliği kolaylaştıran kıyafetler giymek önemlidir. Ne kadar az karışıklık olursa, o kadar iyi – özellikle bir eliyle aç bir bebek tutmanız ve sutyeninizi ve gömleğinizi diğerinizle ayarlamanız gerektiğinde.

Çok çeşitli bakım sütyenleri mevcuttur – bunlar ortasına (göğüslerin arasına) veya sütyen kayışlarına açılan ve tutturulmuş oturana, kıskaçlara ve kapaklara sahiptir. Hangi tür sütyen kullanmaya başladınız, size ve en rahat bulduğunuza kalmış. Sadece sizin için neyin iyi olduğunu bulmak için her biri için birkaç tür satın almak (veya kaydolmak) isteyebilirsiniz. Onları teslim etmeden önce satın alırsanız, göğüs büyüklüğünüzün göğüsleriniz sütle dolaştıkça artacağını ve vücudunuzun emzirmeye uyum sağladığını tekrar değiştireceğinizi unutmayın.

Ayrıca özel hemşirelik giyimine yatırım yapabilir ya da sadece spor düğmeli gömlekler (düğmeler incelirse hantal olabilirler), fermuarlı bir sweatshirt veya rahat bir gömlek veya kazak (V-boyunlar iyidir) Bebeğinizin beslenmesi için basitçe aşağı çekin veya yukarı çekin.

İşte emzirmeyi savunan kuruluş La Leche League International’ın yararlı bir ipucu: Eski bir tişörtün içindeki yarıkları kesin ve büyük boy bir tişörtün veya süveterin altına takın. Bu şekilde, orta göğsünüz ve göğsünüzün çoğu, göğsün üstünü ya da süveteri hemşireye götürdüğünüzde ortaya çıkmaz.

Ne tür giysiler giymeye karar verirseniz verin, büyük olasılıkla hamilelik öncesi bedeninizden biraz daha büyük olmaları gerekir, çünkü emzirirken göğüsleriniz normalden daha büyük olacaktır.

Sızıntı normal mi?

Kesinlikle. Her yerde emziren kadınlar kanıtlayabildiğinden, süt kaçağı her zaman en uygun olmayan zamanlarda olur – bir personel toplantısında, patronunuzla konuşurken, alışveriş yaparken, eski bir arkadaşınıza sarılırken. Her nerede olursa olsun , normal.

Bir bebek gördüğünüzde, kendi bebeğinizin resmini gördüğünüzde, bir bebeğin ağladığını veya hatta bebeğinizi düşündüğünüzde sızıntı olabilir. Çocuğunuzu tekmelemek için annelik içgüdünüz.

Bir meme de diğerinde emzirirken sızıntı yapabilir. Bu durumda, diğerine bir havlu, burp bezi veya pamuklu bez koymak yardımcı olabilir.

Utanç verici karışıklıklarla mücadele etmek ve gardırobunuzu korumak için sütyeninizde giymek için tek kullanımlık veya yıkanabilir pamuk bakım pedleri satın alabilirsiniz. Bazı kadınlar emzirirken her zaman ped takar, bazıları ise sadece kamuya açıkken onları giyer. Gerekirse, her durumda ekstraları yanınızda bulundurmak iyi bir fikirdir.

Tonlarca hemşire pedine para harcamak istemiyorsanız, sütyeninizin içinde temiz katlanmış mendil kareleri kullanabilirsiniz. Plastik kaplı pedleri kullanmaktan kaçınmak daha iyidir, bu da meme uçlarının yeterince hava almasını zorlaştırabilir.

Sızıntı durumunda kalırsanız ve herhangi bir bakım yastığı giymiyor ya da taşıyamıyorsanız, kollarınızı dikkatlice göğsünüzün üzerinden geçirmeyi ve biraz baskı yapmayı deneyin. Desenli üstleri giymek aynı zamanda ani sızıntıların utanmasını azaltmaya da yardımcı olabilir.

Önceki İçerikEmzirme SSS: Ne Kadar ve Ne Sıklıkta
Sonraki İçerikEmzirme SSS: Ağrı ve Rahatsızlık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz