Cildini koru

Cilt kanserine karşı en iyi koruma için, güneşten korunma önlemlerinin bir kombinasyonu önerilir:

 • Mümkün olduğunca fazla cildi kaplayan güneş koruyucu giysilerinizi giyiniz.
 • Geniş spektrumda eğim, suya dayanıklı SPF30 + güneş kremi. Dışarıya çıkmadan 20 dakika önce ve sonra her 2 saatte bir koyun. Güneş kremi, güneşte geçirdiğiniz zamanı uzatmak için asla kullanılmamalıdır.
 • Yüzünüzü, başınızı, boynunuzu ve kulaklarınızı koruyan bir şapka üzerine tokatlayın.
 • Gölge aramak.
 • Avustralya Standartlarına uygun güneş gözlüklerini kullanın.

UV seviyeleri doruğa ulaştığında 10:00 ve 3:00 arasında ekstra özen gösterilmelidir.

Güneşten korunma süreleri

UV seviyeleri 3 ve üstü olduğunda, güneş ışınları cildinize zarar verecek kadar güçlüdür.

Güneşten korunma süreleri, UV seviyelerinin ne zaman 3 veya daha yüksek olacağını tahmin ediyor. Bu, ne zaman güneş korumasına ihtiyaç duyduğunuz ve ne zaman ihtiyacınız olmadığını bilmenizi kolaylaştırır. Bu saatler her gün Meteoroloji Bürosu tarafından tahmin edilir.

Güneşten koruyucu uygulama

Güneş koruyucuyu liberal olarak uygulayın – vücudun ön ve arka kısımlarında her bacak için en az bir çay kaşığı ve yüz, boyun ve kulaklar için yarım çay kaşığı. Çoğu kişi, üründe belirtilen korumanın yalnızca% 50-80’ine neden olan yeterli güneş koruyucu uygulamamaktadır. Güneş koruyucusunun su direncinden bağımsız olarak her iki saatte bir güneş koruyucusunu tekrar uygulayın.

Güneşten korunma ve bebekler

Kanıtlar, çocukluk çağındaki güneşe maruz kalmanın yaşam boyu cilt kanseri riskine önemli ölçüde katkıda bulunduğunu göstermektedir. Kanser Konseyleri, bebekleri ilk 12 ay boyunca mümkün olduğunca güneşten uzak tutmayı öneriyor. Bunun mümkün olmadığı durumlarda, ebeveynler ve bakıcılar maruz kalmayı en aza indirmelidir:

 • Günün etkinliklerini saat 10:00 – 15:00 arası en yüksek UV saatleri dışında planlayın.
 • Bol dokuma giysiler ve sıkı dokunmuş kumaşlardan yapılan sargılarla mümkün olduğunca fazla cilt örtün.
 • Bebeğin yüzünü, boynunu ve kulaklarını koruyan bir şapka kullanın.
 • Çocuk arabası, bebek arabası veya oyun alanı için kullanılabilir renkten yararlanın veya renk oluşturun. Kullanılan malzeme koyu gölgeli olmalıdır. Bebeklerin hala dağınık ve yansıyan UV radyasyonundan korunmaları gerekir.
 • İyi korunmaya devam etmelerini sağlamak için bebeğin giysilerini, şapkasını ve gölgesini izleyin.
 • 6 ayın altındaki bebekler çok fazla emici cilde sahiptir, bu nedenle güneş kremi kullanımını en aza indirgemek en iyisidir. Herhangi bir ürünü ilk olarak bebeğinizin cildinin küçük bir alanı üzerinde herhangi bir olumsuz reaksiyon için test edin ve güneş kremi sadece şapka ve kıyafetle örtülmeyen küçük maruz kalan bölgelere uygulayın.
Önceki İçerikCilt Kanseri Teşhisi
Sonraki İçerikCilt Kanseri Belirtileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz