Sağlık hepimiz için değerlidir. Özellikle yeme ve içmelerde sindirim sistemimizde ki köprü vazifesi olarak görülen ağızlar için sağlık daha bir önemlidir. Çünkü günlük hayatta ağzımızı çok fazla kullanmaktayız. Peki ağız sağlığı nedir?

Ağız sağlığı; kişinin çoğunlukla yeme ve içmelerden sonra ağzımızda meydan gelen olumsuz dış etkenlerin temizlenmesidir. Düzenli olarak ağız sağılığımızı diş hekimleri tarafından kontrol ettirmeliyiz. 

Ağız sağlığının başında günlük düzenli olarak diş fırçalamak gelmektedir. Ağız sağlığı için bazen farklı ürünlerde kullanılmaktadır. Diş temizleme ipi ya da ağız sağlıkları için üretilen gargara çeşitleri vardır. Bunlar sadece birkaç örnektir.

Ağız Sağlığında Ağız Kokusu

Günlük yaşantımızda sürekli olarak yiyecek veya içecek tüketiyoruz. Yiyeceklerin ve içeceklerin içlerinde ki yapılar ağzımızda hoş kokular bırakmıyor. Ağızlarda ki hoş olamayan koku ise sağlıklı nefes almalarımıza önleyebiliyor.

Ağız sağlığı için ağız kokusunu günlük hayatımız da oluşması engel olunması gerekir. Herkes rahat ve ferah bir nefes almak ister. Ağız sağlığında ağız kokusu için Kütahya ağız sağlığı hekimi Dr. Süleyman Kaba danışabilirsiniz.

Ağız Sağlığına Dikkat!

Ağız Kokusu Tedavisi 

Sağlığınız için ağız kokusuna engel olamıyorsanız. Öncelikle profesyonel bir diş hekimine başvurulması gerekiyor. Diş ve ağız sağlığını doktor kontrolü ile sağlanmalıdır. Bazen kulaktan dolma bilgiler ile ağız sağlığınızı korumak isteyebilirsiniz. Fakat her yöntem herkese iyi gelmez. Kulaktan duyma yöntemler ile ağız sağlınızı koruyamazsınız.

Ağız kokusu şikayeti ile gittiğiniz diş hekimi sizlere ağız sağlığınız hakkında bilgi verecektir. Ağız kokunuzu önlenmesi için farklı tedavi yöntemleri vardır. Diş hekimiz ilk olarak dişlerinizi temizleme işlemi uygulayacaktır.

Ardından sizin ağız sağlığınız da neden ağız kokusu sıkıntısı yaşadığınızı saptayacaktır. Size ağız sağlığında ağız kokusunu önleyecek çeşitli yollardan bahsedecektir. Örneğin; her sabah düzenli olarak ağız gargaraları ile gargara yapmak olabilir.

Ya da ağzınızda biriken tabakaları daha rahat temizleye bilmeniz için diş ipi kullanılmasını önerebilir. Diş hekiminizin önerileri dişleriniz yapısı göre belirlenir. Onun için ağız kokusu genellikle diş hekimine danışılmadan giderilmez bir durumdur. Sizde çeşitli diş ve ağız sağınızda ki sorunlar için Kütahya ağız sağlığı hekimi Dr. Süleyman Kaba ile iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikLösemiye Ne Sebep Olur?
Sonraki İçerikKOAH’ın Tedavisi Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz