Prostat Kanseri Komplikasyonları

Bazen, prostat kanseri tedavisi erektil disfonksiyon ve idrar tutamama gibi komplikasyonlara neden olabilir. Bu sorunların her ikisini de yönetmek için birçok seçenek var.

Erektil disfonksiyon

Eğer varsa ereksiyon problemlerini veya ereksiyon elde etmek yeteneğini kaybetmiş, doktorunuzla konuşun.

Dikkate alabileceğiniz erektil disfonksiyon tedavileri arasında ilaç, penise yapılan enjeksiyonlar, bir cihaz veya cerrahi implant vardır.

Doktorunuz seçenekleriniz hakkında size daha fazla bilgi verecektir.

İdrarını tutamamak

İnkontinans veya mesane kaçağı, kanser için prostat ameliyatı geçirdikten sonra birçok kişi tarafından yaşanır. Çoğu erkek, 6 ila 12 ay içerisinde tam mesane kontrolünü geri kazanacaktır.

Senin Eğer idrar tutamama hafif, bazı basit egzersizler öğrenerek bunu kontrol etmek mümkün olabilir. Pelvik taban egzersizleri, mesaneniz üzerindeki kontrolünüzü güçlendirebilir ve her gün idrar yapmak için zamanlama gibi davranış değişikliklerinde yardımcı olabilir. Bazen ilaç idrar kaçırma semptomlarını iyileştirebilir.

Bir dizi kontinans ürünü mevcuttur ve bunlar için maddi yardım almaya hak kazanabilirsiniz.

Depresyon

Sağlık sorunlarınız hissetme şeklinizi etkileyebilir. Bunu depresyon belirtileri dahil doktorunuzla tartışabilir veya eğitimli bir danışman, psikolog veya uzman telefon yardım hattıyla konuşmayı yararlı bulabilirsiniz.

Bazı insanlar, yerel bir destek grubunda veya bir internet sohbet odasında prostat kanseri olan diğer insanlarla konuşmayı yararlı buluyor.

Önceki İçerikProstat Kanseri Belirtileri
Sonraki İçerikProstat Kanserine Ne Sebep Olur?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz